Angelina Jolie: Islami paqe dhe nxitje për të mirë

  • None
Publikuar në Maj 22, 2016, mesnatë

“Kam filluar ta studioj seriozisht Islamin. Dhe gjithçka kam gjetur është paqe dhe nxitje për të bërë mirë”, është shprehur ajo së fundmi në një prononcim për mediat.

Menjëherë pas kësaj, deklarata e bukuroshes së famshme ka bërë xhiron e botës, duke bërë të qarkullojnë zëra se ajo është kthyer në myslimane.

Angelina Jolie, një ndër aktoret më të njohura dhe më të bukura në botë, një yll  hollivudian i dekadave të fundit, është deklaruar se e ka gjetur formulën e paqes në jetë. Dhe këtë sipas saj e ka bërë duke e studiuar islamin.