Greqia Në Grevë Urie

Mijëra grekë kanë vërshuar mesditën e së mërkurës në qendër të Athinës, Selanikut dhe qyteteve të mëdha të vendit, duke iu përgjigjur ...

19 Maj, E premte

Digjet Xhamia E Vjeter Në Greqi

Një xhami osmane e shekullit të 15-të në qytetin grek Didymoteicho është dëmtuar të mërkurën kur u pushtua nga zjarri gjatë punëve ...

23 Mars, E enjte
Ibrahim Sherif, myftiu i Komotinit, një qytet në verilindje të Greqisë

Athina Ka Nevojë Për Shumë Xhami

"Jo vetëm një, por shumë xhami janë të nevojshme në Athinë, ashtu si në vendet e tjera evropiane", thotë Sherifi Shumë xhami ...

11 Shtator, E dielë