Irani organizon Garat Botërore të Skijimit në Bari, më 20 në gusht 2019

Publikuar në Qershor 25, 2019, 2:37 a.m.

Irani do të organizoi edicionin 2019 të Kampionatit Botëror të Skijimit Në BarI për të rinjtë dhe të rriturit në Ski Resortin Dizin ë 20 gusht 2019.

Skiatorët, burrat dhe gratë, do të konkurrojnë me njëri-tjetrin për tetë ditë.

Vendpushimet e skijimit Dizin dhe Shemshak mes shumë të tjerëve në Iran janë dy vendpushimet e famshme të skive në vend, të cilat janë në listën e vendeve më të nxehta në botë.

Dizin është vendpushimi më i mirë i skive në Iran. Ai gjendet në malin Alborz, në veri të Iranit, pothuajse 70 km. prej kryeqytetit, Teheranit.Burimi : IRNA