Nëna dhe djali jordanez u qëlluan për vdekje në Nevada

Publikuar në Nën. 10, 2020, 3:30 a.m.

Një shtetase jordaneze dhe djali i saj u vranë nga fqinji i tyre në shtetin amerikan të Nevada sipas Ammanit.

Daifallah Alfayez, zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe të mërguarve të Jordanisë, tha në një deklaratë se hetimet paraprake treguan se Jason Neo Bourne, 38 vjeç, qëlloi për vdekje Diana Hawatmeh, 39, djalin e saj Joseph, 12.

Oficerët e policisë arritën në pronë për të gjetur Bourne që fshihej pas një automjeti që mbante një armë në kokën e djalit të Hawatmeh ndërsa ajo ishte e vdekur në dysheme.

Si Bourne ashtu edhe policia hapën zjarr që çoi në vdekjen e Bourne dhe Josephit.

Vajza e Hawatmeh, e cila ishte vetëm 16 vjeç, gjithashtu u plagos gjatë përleshjes por mbijetoi.

Ajo u dërgua në spital dhe është në një gjendje të qëndrueshme.

Hetimi pretendon se autori i krimit jetonte në vendin fqinj të familjes dhe mendoi se ata kishin ngritur një ankesë kundër tij për pretendimin e abuzimit të drogës, tha Alfayez.

Hawatmeh ishte një mësuese  dhe instruktore  në shkollën ku djali i saj ishte në nxënësin e klasës së shtatë, sipas Qendrës Katolike Skaggs.Burimi : The New Arab