Myftiu i Madh i Damaskut u vra në një sulm terrorist

Publikuar në Tet. 31, 2020, 4:42 a.m.

      

Myftiu i madh i Damaskut u vra nga një sulm me auto-bombë të enjten.

Myftiu Muhammed Adnan Afiouni humbi jetën në një sulm terrorist, njoftoi Ministria Siriane e Fakfit  të enjten mbrëma, njoftoi RT Arabisht.

Terroristët kishin vendosur një bombë në makinën e klerikut të lartë, shtoi ministria.

Ai përshkroi Shejh Afiounin si një nga klerikët e mëdhenj të Sirisë dhe Botës Muslimane.

Shpërthimi ndodhi në qytetin Qudsaya, në perëndim të kryeqytetit të Damaskut.

Nuk dihej se kush e vendosi bombën dhe asnjë grup nuk mori përgjegjësinë për sulmin.Burimi : IQNA