Inteligjenca izraelite thërret zyrtarin e Hamasit Hasan Yousef

Publikuar në Shta. 15, 2020, 12:57 a.m.

Aparati izraelit i inteligjencës të enjten në mëngjes thirri zyrtarin e lartë të Hamasit Hasan Yousef (ligjvënës) për marrje në pyetje në kampin ushtarak Ofer pranë qytetit Ramallah në Bregun Perëndimor të okupuar.

Sipas burimeve të medias, Yousef mori një telefonatë nga një oficer i inteligjencës duke i thënë që të shkonte në kampin Ofer për t'u marrë në pyetje në orën 11 të mëngjesit.

Javën e kaluar, ushtarët izraelitë gjithashtu bastisën shtëpinë e tij në qytetin Beitunia, në perëndim të Ramallahut, dhe i dhanë atij një thirrje për marrje në pyetje nga inteligjenca.

Autoriteti izraelit i okupimit kishte liruar Yousefin  rreth një muaj e gjysmë më parë pasi ai kaloi 15 muaj burg.Burimi : The PIC