Mbreti saudit takon ministrin e Rusisë në Rijad

Publikuar në Mars 9, 2019, 12:21 a.m.

Mbreti Salman i Arabisë Saudite u takua të martën me Ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergei Lavrov në Rijad, duke treguar pamjet në kanalin zyrtar të Youtube të Ministrisë së Jashtme Ruse.

Sergei Lavrov është në një turne në Gjirin Persik, pritet gjithashtu të përfshijë Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Kuvajtin.

Të hënën, Lavrov zhvilloi bisedime në Katar me Ministrin e Jashtëm Shejh Muhammed bin Abdulrahman al-Thani.Burimi : Reuters