Zëdhënësi i Daesh-it u vra në një sulm ajror në Nangarhar

Publikuar në Jan. 3, 2019, 5:18 p.m.

Zëdhënësi i Daesh-it (ISIS-it) është vrarë në një sulm ajror nga forcat e huaja në provincën lindore Nangarhar, tha një zyrtar i shtypit të enjten.

Zëdhënësi i Daesh-it, Sultan Aziz Azam u vra të mërkurën nga një sulm ajror, njoftoi zyra e shtypit e 201 - Seylab Division.

Sultan Aziz Azam u vra në zonën Vazirtangi, Qarku Khogyani, Provinca Nangarhar.

Qeveria e Afganistanit njoftoi rreth 20 ditë më parë se do të godiste komandantët ushtarakë të talebanëve; Që atëherë, 15 komandantë të talebanëve kanë qenë në shënjestër.

Gjithashtu të mërkurën, Mullah Samad Zirkouhi, një komandant i lartë taliban dhe tre shokë të tij, u vranë në një sulm të helikopterëve të forcave të huaja.Burimi : IRNA