Irani dhe Franca diskutojnë zhvillimet e fundit në Siri

Publikuar në Shta. 25, 2018, 2:10 a.m.

Asistenti i lartë i Ministrit të Jashtëm të Iranit për Çështjet Politike Hussein  Xhaberi Ansari dhe takimi me një përfaqësues personal të Presidentit francez për çështjet siriane, François Sénémaud, shqyrtuan  zhvillimet e fundit në Siri.

Gjatë takimit, të dy palët diskutuan përpjekjet e vazhdueshme për t'i dhënë fund krizës siriane.

Më herët, Hussein  Xhaberi  Ansari zhvilloi bisedime me krerët e grupeve të miqësisë parlamentare në Parlamentin dhe Senatin francez për rritjen e lidhjeve dhe bashkëpunimit.

Ai gjithashtu do të takohet me sekretarin e përgjithshëm në Pallatin Elysee.Burimi : IRNA