Talibanët vrasin 6 policë në provincën jugore të Ghaznit në Afganistan

Publikuar në Qershor 25, 2018, 1:37 a.m.

Një zyrtar afgan thotë se talebanët kanë vrarë gjashtë policë në krahinën jugore Ghazni.

Arif Nuri, zëdhënës i guvernatorit të provincës, thotë se katër policë të tjerë u plagosën në sulmin ndaj posteve të sigurisë të enjten në mëngjes.

Ai thotë se të paktën shtatë kryengritës u vranë.

Talibanët kanë pushtuar disa qarqe në të gjithë vendin gjatë viteve të fundit dhe kryejnë sulme gati çdo ditë, kryesisht kundër  forcave të sigurisë.      Ata rifilluan sulmet e tyre pas një armëpushimi tre-ditor, pasi përfundoi festa e muslimanëve, Fitër Bajrami.Burimi : Arab News